आइतबार १९ चैत्र २०७९


रोज डे को दिन लभ परेको केटा संग सरले संगै देखेपछि सलिनाले रोजिन मृत्युको बाटो (भिडियो सहित)

प्रकाशित मिति । ७ फाल्गुन २०७९

काठमाडौ । नेपालमा दैनिक जसो विभिन्न घटना हरु घट्ने गरेका छ्न ।अहिले प्रणय दिबश लागिरहेको छ युबा युबती हरु हप्ता भरु आफ्ना प्रेमि प्रेमिका हरु सग रमाइलो गरेर मनाउन भेट्घाट गर्ने जस्ता कृयाकलाप गर्ने गर्द्छ्न । जसमा नेपाल को एउटा ठाउँ मा दुई जना बिध्यार्थी लाई आफुले पडाउने सरले प्रेम दिबशको दिन भेटाएपछी एक घटना हुन पुगेको छ।

सर ले आफ्ना बिध्यार्थी लाई तेसरी केटा केटि एकै ठाउमा बसेको देखेपछी अफिस मा बोलाएर कुट पिट गरेर ती साना केटाकेटी लाई हरु तेसरी जथाभाबी गाली र कुट्पिट सगै उनिहरु को भिडियो बनाइ सामाजिक सन्जाल मा हाल्दिने धम्की दिएपछी केटाकेटी हरु बसेका मात्र थिय तर त्यो सर को एक गल्तिले गर्दा आज सलिनाले आफू लाई समाप्त गरेकी छिन।

आज भोलि ओ समय मा एउटा सनो कुरा लाई लिएर बौदिक शिक्षक जस्तो मान्छे ले आज को समय मा आयर एउटै उमेर का साथी हरु बसेकै आधार आफ्ना बिध्यार्थि लाई कुट्पिट गरेर काचो दिमाग मा भिडियो बनाएर म फेस्बुक मा हाल्दिन्छु भनी जथा भाबि भनेपछी अहिले सलिना ले आत्महत्या गरेर आफुलाइ यो सन्सार बाट टाढा बनाएकी छिन।

आजको जमना मा दुई जना एउटै उमेर का मानिस सगै बसेर कुरा गर्दा बौदिक मानिस मानिने शिकक्ष ले गरेको दुरब्याबार ले गर्दा आज एउटि महिला ले ज्यान गुमाउन पुगेकी छिन। कशोर अबस्था मा यसरि गरिएको गाली र भाबुकता का साथ गरिएको गाली ले गर्दा आज सलिना हामि माझ रहिन्न ।

पुरुष र महिला बिच हुने सह-बासको विषय’लाई लिएर विश्वभर नै बेला बेलामा विभिन्न घट’नाले तहल्का मच्चा’उने गर्छ । चाहे ति सेलि’ब्रेटी हुन् वा सामान्य । यस्तै एउटा घट’ना अहिले चर्चामा आएको छ ।

एक शिक्षिका प्लेनको ट्वाइ’लेटमा एक विद्यार्थी’सँग सह-बास गरिर’हेको एक घटना सार्व’जनिक भएको छ । यो घटना हो इङ्ग्ल्याण्डको । २८ वर्षकी एलीनोर विल्सन फिजिक्स’की शिक्षिका हुन् ।

उनले प्लेनमा आफूले पढाउने विद्यार्थी’सँग र क्सी खा ए को र उनीहरुले ट्वाइ’लेटमा गएर सह-बास गरेको खुलेको हो । विद्यार्थी’हरु शैक्षिक भ्रमण’मा गएर फर्किँदा यस्तो घट’ना भएको हो ।

यस्तो गर्ने विद्यार्थी’ले आफ्नो मिल्ने साथी’लाई कुरा खोले । त्यस’पछि एक कान दुई कान हुँदै स्कुलभरी हल्ला फैलियो । त्यसपछि ति शिक्षिका’सँग केही विद्यार्थीले यस्तो प्र’स्ताव गर्दै ध’म्की पनि दिए । त्यसपछि घट’ना बाहिरियो । घट’ना बाहिर आएपछि स्कु’लले छान’वीन समिति बनायो ।

त्यो समितिले भ्रम’णमा गएका विद्यार्थी’हरुसँग उनीहरुको व्यव’हार र गतिविधिबारे सोधपुछ गर्यो । त्यसबेला दुबैले सबै बिर्सने गरेर गरी र’क्सी खा’ए’को र प्लेनको ट्वा’इलेटमा गएर सह-बास गरेको भनेर केही प्रमाण’हरु भेटिए ।

ति शिक्षिकाले भने आफू’माथिको आरोपलाई अस्वि’कार गर्दै आएकी छिन् । निकै राम्रो पढाउने शिक्षिकाका रुप’मा परिचित विल्सनलाई अन्ततः विद्या’लयले कार’वाही गर्यो र पढाउन नदिनेगरी विद्यालय’बाट नि’का’ल्यो ।

एक जना भाइ जसको दुबै खुटा छैन एउटा सानो र एउटा छैन । तेह्र चौध बर्ष का भाइको अब्स्था एक दमै नाजुक रहेको छ । उनी को यो अबस्था देखेर जो कोहिको पनि आँखा मा आँसु आउन सक्छ। जस्को दुबै खुट्टा छैन जस्ले उन्को दैनिक कृयाकलाप मा अशर देखि जीवन जिउन नै निकै गार्हो पर्ने रहेको छ।

उनी को हालै बुबा आमा दुबै को देहान्त भयको जस्ले गर्दा आजभोली त उन लाई निकै नै गार्हो पर्ने गरेको उनिले बताएका छ्न । बुबा धेरै माधक पधार्थ पिउने गरेको र जस्को कारण ले गर्दा उनी जन्डिस भएर बितेको उनले बताए र आमा को पनि छ बर्ष को अन्तराल मा देहान्त भएको बताए।

उनि आजभोकी दुवै आमा बुबा बिते पछि उ आज भोलि आफ्नी सानी आमा सग बस्ने गरेको बताए र उनी चौथो कछा मा पढ्ने गरेको उनिले बताए पहिले आमा ले उनी लाई माग्न पनि पठाउने गरेको बताए । उनी भन्छ्न आमा बुबा को कहिले काहीँ मात्र याद आउने र अब सानीमा सगै बसेर उन्कै सेवा गर्ने र ठूलो भएपछी सानिमा लाई आफै पाल्ने पनि बताए।

ठूलो बनेर पछि ड्क्टर बन्ने र सबै लाई सहयोग गर्ने पनि उनिले बताए । सानिआमा सानोबुबा ले माया गरेर राख्नु भको छ खान दिनु भको छ सहयोग गर्नु भको छ भनेर सुनाए पनि ।

अहिले पछिल्लो समय एउटा घ’ट’नाले देश तथा विदेशका दर्शकहरुलाई रु वाएको छ। चितवन घर भएका कन्चन तिमल्सिना र अनिशा कुमाल बिचको माया प्रेमलाई लिएर अहिले सामाजिक संजाल एक तरिकाले राँ’कि एको छ । कारण उनीहरुले काठमाडौँमा गएर विवाह गरेपछि अनिशा आफ्नै घर फर्किएपछी कन्चनले वि, ष पिए र आ त्म ह’,त्या गर्ने प्रयास गरेका थिए ।

विवाह गरेर पुन: घर फर्किएकी अनिशा यस विषयमा स्पष्ट पार्न मिडियामा समेत आएकी थिइन । अनिशाका अनुसार उनीहरुको चिनजान फे सबुक मार्फत भएको थियो । त्यसपछि विस्तारै उनीहरुको फेस बुक मै मायाको कुरा भएको स्वि,कारिन अनिशाले । तर फेरि अनिशाले आफुले दिएको बयान फेर्दै अनिशाले विवाह नै गर्ने भनेर स्वी कार न,गरेको बताएकी थिइन ।

कन्चनले काठमाडौँ लगेर आफुलाइ ज,व,र्ज,स्ती सि न्दुर लगाईदिएको समेत उनले बता एकि थिइन । र यता कन्चनका परिवारको भने अर्कै दा वी रहेको थियो। कन्चनका आमाका अनुसार अनिशाले धो,का दिएपछि आफ्नो छोराले आ’,त्मह’,त्या गर्ने कोशि स गरेको हो । अहिले कन्चनको अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ।

आज उक्त घ,ट,नाको ४९ दिन बिति सक्यो तर पनि कन्चन को अवस्था अझै ना,जु,क छ । अन्ततः कन्चन नि,भ्नै लागेको अवस्था छ । तीन पटक सम्म त उनी भेन्डि ले टरमै बसिसकेका छन ।अन्तिम भेन्डि लेटरमा राखेको ८ दिन बितिसक्दा पनि उनको अवस्था अझै त्यस्तै रहेको छ ।

घरि-घरी आँखा हेर्छन कन्चन अनि तुरु क्क आँ,सु झा रिरहन्छन । आखिर के कारणले उनको एक मुट्ठी मात्र सा,स बसिरहेको छ त ? आखिर कन्चनको घिड-घि डो के मा रो किएको छ ? अत: कन्चनका ती आँखाहरुले अनिशालाई नै पर्खिरहेको धेरैले आँकलन गरेका थिए । तर कन्चनको ममिका अनुसार उनले अनिशालाई भेट्न नचाहेको भता एकि छिन ।

अनिशाकि ममिले भनिन् ; “एकपटक होसमा आउँदा हामिले बाबुलाई सोधेका थियौ । अनिशालाई भेट्न मन लागेको छ हो भनेर सोध्दा उनले भेट्दिन भनेको थियो ।” अनि अर्को वाक्य उसले मेरो लाईफ ड्या, मेज भयो सम्म भनेको थियो । बस्, उसले बोलेको बोली यहि मात्र थियो ।

विवाह गरेर पुन: घर फर्किएकी अनिशा यस विषयमा स्पष्ट पार्न मिडियामा समेत आएकी थिइन । अनिशाका अनुसार उनीहरुको चिनजान फे सबुक मार्फत भएको थियो । त्यसपछि विस्तारै उनीहरुको फेस बुक मै मायाको कुरा भएको स्वि,कारिन अनिशाले । तर फेरि अनिशाले आफुले दिएको बयान फेर्दै अनिशाले विवाह नै गर्ने भनेर स्वी कार न,गरेको बताएकी थिइन ।

कन्चनले काठमाडौँ लगेर आफुलाइ ज,व,र्ज,स्ती सि न्दुर लगाईदिएको समेत उनले बता एकि थिइन । र यता कन्चनका परिवारको भने अर्कै दा वी रहेको थियो। कन्चनका आमाका अनुसार अनिशाले धो,का दिएपछि आफ्नो छोराले आ’,त्मह’,त्या गर्ने कोशि स गरेको हो । अहिले कन्चनको अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ।

आज उक्त घ,ट,नाको ४९ दिन बिति सक्यो तर पनि कन्चन को अवस्था अझै ना,जु,क छ । अन्ततः कन्चन नि,भ्नै लागेको अवस्था छ । तीन पटक सम्म त उनी भेन्डि ले टरमै बसिसकेका छन ।अन्तिम भेन्डि लेटरमा राखेको ८ दिन बितिसक्दा पनि उनको अवस्था अझै त्यस्तै रहेको छ ।


Last Updated on: February 19th, 2023 at 10:41 am


तपाईको प्रतिक्रिया